Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

2024

 • 20.06.2010

  Eskimos S.A. planuje debiut na NewConnect

  Eskimos S.A. – spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą mrożonych owoców i warzyw na zlecenie klientów branżowych – planuje zadebiutować na NewConnect na początku III kwartału 2010 roku.

  W ofercie prywatnej akcji serii C spółka chce pozyskać 1,5 mln PLN. Środki te zostaną przeznaczone na działania rozwojowe i pro-wzrostowe. Eskimos S.A. zamierza skoncentrować się na intensyfikacji prac badawczych oraz dalszej penetracji obecnie wykorzystywanych surowców.

  Celem strategicznym spółki jest przejęcie konkurencyjnego zakładu zajmującego się przetwórstwem owocowo-warzywnym, posiadającego wolne moce produkcyjne oraz dostęp do bazy surowcowej z obszaru Polski centralnej.

  Eskimos S.A. działa w sektorze B2B, wytwarzając mrożonki na zlecenie innych przedsiębiorstw, które następnie sprzedają produkty pod własnymi markami. W strukturze sprzedaży spółki średnio 80 procent to klienci zagraniczni (głównie z rynku niemieckiego, austriackiego i francuskiego).

  „Polski rynek zbytu nie jest na tyle głęboki, by móc lokować na nim produkcję wszystkich funkcjonujących zakładów. Dlatego w przypadku sprzedaży krajowej koncentrujemy się na obsłudze najbardziej wymagających klientów, w tym producentów artykułów spożywczych dla dzieci, np. Nutricia Polska. Sprzedaż eksportowa kierowana jest przede wszystkim do największych międzynarodowych firm sektora spożywczego, w tym Frosta AG, Bonduelle, Grupa Ardo, Frenzel oraz Jütro Jessen” wyjaśnia Stanisław Sulima, Prezes Zarządu Eskimos S.A.

  W 2009 roku spółka osiągnęła 50 mln PLN przychodów ze sprzedaży przy zysku EBITDA na poziomie 4,4 mln PLN.

  „Eskimos S.A. to duża, stabilna spółka o długiej tradycji biznesowej. Konsekwentne realizowanie celów strategicznych, w tym przejęcia zakładu konkurencyjnego, pozwoli jej w terminie krótszym niż 18 miesięcy od debiutu na NewConnect kwalifikować się od przeniesienia notowań na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych” komentuje Marcin Duszyński, Prezes Zarządu Capital One Advisers, Autoryzowanego Doradcy Eskimos S.A.

  Źródło: Eskimos S.A.

  Osoba kontaktowa:

  Marta Koczkodaj

  m.koczkodaj@capitalone.pl

  Tel.: 519 154 445

  INFORMACJE DLA WYDAWCÓW

  Informacja o Capital One Advisers Sp. z o.o.

  Eskimos S.A. (www.eskimossa.pl) jest przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją i sprzedażą mrożonych owoców i warzyw na zlecenie klientów branżowych. W zakładzie w Sokółce znajduje się nowoczesna linia technologiczna do produkcji mrożonych owoców i warzyw, magazyn oraz chłodnia głębokiego mrożenia.

  Produkcja w Eskimos S.A. począwszy od roku 2000 prowadzona jest zgodnie z systemem kontroli jakości i bezpieczeństwa HACCP. Aby zapewnić zgodność norm jakościowych, Spółka współpracuje wyłącznie z dostawcami surowców, którzy także wdrożyli system HACCP.

  W strukturze sprzedaży spółki średnio 80 procent to klienci zagraniczni (głównie z rynku niemieckiego, austriackiego i francuskiego). Odbiorcami produktów Eskimos S.A. są firmy takie, jak: Frosta AG, Bonduelle, Grupa Ardo, Frenzel oraz Jütro Jessen, Nutricia Polska.

  Informacja o Capital One Advisers Sp. z o.o.

  Capital One Advisers (www.capitalone.pl) działa na rynku od 2002 roku, specjalizując się w transakcjach kapitałowych – obsłudze przejęć i sprzedaży przedsiębiorstw, emisjach z udziałem funduszy private equity, organizacji kompleksowego finansowania dłużnego oraz pełnym doradztwie w niepublicznych i publicznych ofertach papierów wartościowych.

  Od 2007 roku Capital One Advisers Sp. z o.o. posiada status Autoryzowanego Doradcy NewConnect, na który wprowadził 9 spółek, z czego notowania jednej zostały przeniesiona na parkiet główny; brał również udział w tworzeniu prospektu i doradztwie 3 podmiotów, które zadebiutowały na GPW. W roku 2008 dołączył do organizacji M&A Europe, będąc jedynym przedstawicielem Polski. Od kwietna 2008 roku pełni funkcję Członka Wspierającego Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych. Capital One Advisers jest też inicjatorem powstania Stowarzyszenia Autoryzowanych Doradców Rynku NewConnect.

Raporty

01-07-2024

Kontakt

tel./fax:

+48 22 754 36 01
+48 22 754 36 02

Email:

biuro@eskimossa.pl