Eskimos S.A.

Surowiec

Surowiec jest pozyskiwany od plantatorów, którzy mają podpisane wieloletnie umowy kontraktacyjne. Ziemia na tych plantacjach jest badana na zawartość metali ciężkich oraz składników mineralnych. Firma dokłada wszelkich starań aby nasiona i sadzonki używane do zakładania plantacji pochodziły z pewnych źródeł i posiadały odpowiednie certyfikaty, np. nasiona warzyw nie mogą być modyfikowane genetycznie. Także sami produkujemy rozsadę dla naszych plantatorów.

Środki chemiczne używane w uprawie są zgodne z najnowszymi zaleceniami i życzeniami naszych odbiorców. W tym celu opracowujemy własne programy ochrony roślin. Mamy stały nadzór nad prawidłowością stosowania środków chemicznych oraz zabiegami na plantacjach. Część upraw prowadzona jest w systemie Integrowanej Produkcji Owoców i Warzyw. Przerabiamy także surowiec pochodzący z plantacji ekologicznych posiadających aktualne certyfikaty. Przed skierowaniem surowca do przerobu pobierane są próbki, które następnie poddawane są badaniom na zawartość azotanów, pozostałości pestycydów oraz metali ciężkich, których zawartość może zdyskwalifikować daną partię.

Szczególnemu reżimowi kontrolnemu poddawane są uprawy i pochodzący z nich surowiec przeznaczony do produkcji żywności dla dzieci.

Chętnie nawiążemy współpracę z rolnikami, których produkty są wysokiej jakości i którzy są wstanie dostarczać surowiec o założonych parametrach.

Raporty

31-05-2024

Kontakt

tel./fax:

+48 22 754 36 01
+48 22 754 36 02

Email:

biuro@eskimossa.pl