Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

2024

 • 17.08.2016

  Spółka Eskimos chce kupić zakład produkujący mrożonki z woj. lubelskiego za 6,8 mln zł

  Zakład wchodzi w skład masy upadłości Euro Commerz – Dom Handlowy Sp. z o.o.

  Jak tłumaczy spółka, położenie zakładu, z uwagi na korzystne warunki glebowe, zapewni jej dostęp do bardzo dobrej bazy surowcowej owoców i warzyw, dając szansę rozwinięcia rynku skupu surowca, dywersyfikację źródeł surowca oraz optymalizację kosztów prowadzonej działalności.

  Zakład podstawową infrastrukturę, w tym – jak podaje firma Eskimos – dobrej jakości maszyny i komory chłodnicze o pojemności ok. 7 kiloton oraz własne ujęcie wody.

  „Emitent planuje inwestycję w modernizację hal produkcyjnych oraz instalację nowoczesnego parku maszynowego, dzięki którym profil produkcyjny zakładu zbliży się do obecnego w Eskimos SA, prowadząc jednocześnie do istotnego zwiększenia skali działalności spółki” – napisano w raporcie.

  Zakładane kluczowe asortymenty owocowe to truskawka i malina, a warzywne – kalafior i brokuł.

  Spółka podaje, że pieniądze na finansowanie transakcji i dostosowanie zakładu do jej potrzeb pochodzić będą ze środków własnych oraz kredytu inwestycyjnego w kwocie 766,1 tys. euro (z przeznaczeniem na zakup maszyn i urządzeń do zakładu produkcji mrożonek) i w kwocie 1,9 mln euro (z przeznaczeniem na sfinansowanie zakupu i modernizacji zorganizowanej część przedsiębiorstwa).

  Spółka otrzymała też kredyt rewolwingowy do kwoty 6 mln zł z przeznaczeniem na zakup owoców i warzyw do zakładu produkcji mrożonek w Motodze.

  Umowa przyrzeczona zakupu zakładu zostanie zawarta do 7 października 2016 r. (PAP)

  morb/ asa/

Raporty

15-05-2024

Kontakt

tel./fax:

+48 22 754 36 01
+48 22 754 36 02

Email:

biuro@eskimossa.pl